Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Centrum Biurowe „Francuska” w Katowicach

2008-04-18

Centrum Biurowe „Francuska” w Katowicach

Okolice ul. Francuskiej, w pobliżu autostrady, stają się nowym centrum Katowic. Niedaleko wznoszonego gmachu sądu okręgowego powstanie Centrum Biurowe „Francuska”.

Okolice ul. Francuskiej, w pobliżu autostrady, stają się nowym centrum Katowic. Niedaleko wznoszonego gmachu sądu okręgowego powstanie Centrum Biurowe „Francuska”.

Na placu, gdzie do zeszłego roku stał biurowiec Hydrobudowy wraz z trzema innymi budynkami, zostaną wzniesione dwa sześciopiętrowe gmachy – informuje „Gazeta Wyborcza”. Nowy kompleks ma współgrać z sąsiadującym sądem, stąd na elewacjach pojawi się rytm pionowych okien biegnących przez całą wysokość budynku, a pomiędzy nimi będą pasy jasnego kamienia. Będzie to korespondować z szarymi ceglanymi fasadami sądu, który też ma wysmukłe okna.

Pomiędzy biurowcami powstanie zielony dziedziniec, który będzie rozszerzać się w kierunku ulicy – czytamy dalej. Od wnętrza tego małego placu budynki mają mieć zupełnie przeszklone elewacje. Centrum Biurowe „Francuska” będzie mieć piętra pozbawione ścian działowych, a konstrukcja słupowa umożliwi najemcom dowolną aranżację wnętrz. Pod budynkami znajdzie się garaż na 400 samochodów. W sumie powstanie 21,5 tys m kw. powierzchni biurowej do wynajęcia, w najwyższym standardzie klasy A. Pierwszy budynek ma być gotowy w trzecim kwartale 2009 r.

Z kolei po drugiej stronie sądu budowę dwa razy większego kompleksu biurowego planuje Echo Investment.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 14.04.2008 | 2008-04-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki na wynajemdziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Obornickimieszkania na wynajem powiat Namysłowskimieszkania na sprzedaż gmina Góra Kalwarialokale użytkowe na wynajem gmina Batorzdomy na sprzedaż w Leśnicymieszkania na wynajem w Cibory-Chrzczonachdomy na sprzedaż w Świętej Annie

Deweloperzy

);