Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cała Polska ruszyła sadzić lasy

2006-08-07

Cała Polska ruszyła sadzić lasy

Lawinowo rośnie zainteresowanie Polaków zalesianiem gruntów rolnych. W dwa lata od wejścia do Unii posadziliśmy prawie 27 tysięcy hektarów lasów

 
Lawinowo rośnie zainteresowanie Polaków zalesianiem gruntów rolnych. W dwa lata od wejścia do Unii posadziliśmy prawie 27 tysięcy hektarów lasów – podaje “Rzeczpospolita”.

Według szacunków Lasów Państwowych w 2005 r. w Polsce zalesiono ok. 10 tys. ha rolnej ziemi. Plan na 2006 r. to 17 tys. ha. Do czerwca właściciele, którzy zalesili swoje pola w tym roku, mieli czas na złożenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odpowiednich oświadczeń. Do 15 lipca Agencja przyjmuje wnioski dotyczące płatności za zalesienia wykonane w 2005 r. Na ich podstawie wypłaca premię pielęgnacyjną – wynoszącą w zależności od rodzaju terenu od 400 zł do 750 zł za ha – tym, którzy nie stosują repelentów, czyli środków do odstraszania zwierzyny, oraz od 700 zł do 1100 zł tym, którzy te środki stosują.

Do tego dochodzi premia zalesieniowa wypłacana przez 20 lat jako rekompensata za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Jej wysokość zależy od dochodów uzyskiwanych z rolnictwa. Jeżeli wynoszą one ponad 20 proc., to premia jest równa 1400 zł/ha za rok. Jeżeli są niższe od 20 proc. premia spada do 360 zł/ha rocznie. Do tego każdy, kto na swojej ziemi zdecyduje się posadzić las, dostaje jednorazowe wsparcie od 4300 zł/ha do 5900 zł/ha.

Źródło: “Rzeczpospolita” | 2006-08-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdziałki na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Poznańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Sosnowieclokale użytkowe na wynajem gmina Mirczelokale użytkowe na wynajem gmina Kamieniecdomy na sprzedaż w Młyńcu Drugimmieszkania na sprzedaż w Mostkachdomy na sprzedaż w Starych Zawadach

Deweloperzy

);