Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bułgaria: nieruchomości drożeją ponad 25 proc. rocznie

2007-05-06

Bułgaria: nieruchomości drożeją ponad 25 proc. rocznie

Bułgaria w 1996 r. znajdowała się na skraju bankructwa gospodarczego, do którego nie doszło dzięki zaleceniom Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dziś jest członkiem Unii Europejskiej, a tamtejszy rynek nieruchomości przynosi krociowe zyski.

Bułgaria w 1996 r. znajdowała się na skraju bankructwa gospodarczego, do którego nie doszło dzięki zaleceniom Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dziś jest członkiem Unii Europejskiej, a tamtejszy rynek nieruchomości przynosi krociowe zyski. Obecnie Bułgaria jest w dobrej sytuacji gospodarczej, a na dodatek polepsza się ona praktycznie z dnia na dzień. Bułgaria zdaje sobie sprawę z tego, jaki potencjał drzemie w nieruchomościach. Państwo postanowiło wspomóc ich rozwój za sprawą wprowadzenia w życie ustawy o wspieraniu inwestycji. Poczynając od roku 2004, który był rekordowy dla Bułgarii pod względem liczby transakcji na rynku nieruchomości, liczba transakcji kupna i sprzedaży wzrosła w stosunku do roku 2003 o 31 proc., podczas gdy wzrost cen wyniósł od 20 proc. do nawet 70 proc.

Przyczyn tak gwałtownego wzrostu cen można się doszukiwać w wielu aspektach - konkurencyjności rynku oraz kredytów hipotecznych, bardzo znacznym wzroście inwestycji zagranicznych w porównaniu do lat wcześniejszych, dobrym zwrocie z inwestycji oraz stabilnych wskaźnikach makroekonomicznych. Popyt wzrastał bardzo szybko, a więc razem z nim rosły ceny. Wejście Bułgarii do Unii Europejskiej wraz z początkiem 2007 roku spowodowało jeszcze większe zainteresowanie tamtejszym rynkiem. Ceny mieszkań podskoczyły o ponad 10 proc. w ciągu pierwszego kwartału tego roku. Zainteresowanie nieruchomościami w Bułgarii od kilku miesięcy utrzymuje się na wysokim poziomie. Ceny nieruchomości wciąż idą do góry - w tempie szybszym niż prognozowane 25 proc. rocznie. Na ceny ma wpływ na pewno duże zainteresowanie nieruchomościami ze strony obywateli Rosji, Wielkiej Brytanii, Skandynawów, Niemców, Holendrów i oczywiście Polski.

Źródło: wiadomości24.pl | 2007-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedażgaraże na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Świdnickilokale użytkowe na wynajem powiat Raciborskilokale użytkowe na wynajem gmina Kobiórmieszkania na sprzedaż gmina Golczewodomy na wynajem w Chojane-Bąkachdomy na wynajem w Chróstachmieszkania na wynajem w Rząśniku

Deweloperzy

);