Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budynki z wielkiej płyty dostaną premię do remontu

Dominik Wielgus | 2019-05-14

Budynki z wielkiej płyty dostaną premię do remontu
W Polsce większość budynków mieszkalnych jest zbudowana z płyty trójwarstwowej

Zmiana przepisów ma pozwolić na uzyskanie 50 proc. premii na umocnienie mocowań w blokach mieszkalnych zbudowanych z płyty trójwarstwowej.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń pod koniec stycznia br. informował, że ustawa termomodernizacyjna ma zostać zmodyfikowana po to, aby w drugiej połowie roku można było uzyskać dodatkową pomoc.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podaje, że w Polsce znajduje się około 50 tys. bloków wielorodzinnych zbudowanych z płyty trójwarstwowej (na 60 tys. budynków ogółem), w których nie przeprowadzono termomodernizacji. W obiektach tych mieszka niemal 12 mln osób.

Portal polskieradio.pl podaje, że premie na termomodernizację i wzmocnienie połączeń w płytach miałyby wynosić odpowiednio 16 i 50 proc. Kalkulacje Artura Sobonia sugerują, że jeśli koszt termomodernizacji budynku sięga kwoty 330 tys. zł, to koszt premii termomodernizacyjnej będzie równy 52 tys. 800 zł. Wówczas domniemany wydatek na dodatkowe wzmocnienia połączeń w płytach miałby wynieść ostatecznie 165 tys. zł. Premia stanowiłaby wtedy 82 500 zł. Ogółem cena inwestycji osiągnęłaby równowartość 495 tys. zł ze wsparciem w wysokości 135 300 zł.

W projekcie znalazł się zapis o tym, że instalacja fotowoltaiki będzie wiązała się z dodatkową premią termomodernizacyjną, która ma zachęcić inwestorów do montażu odnawialnych źródeł energii.


 

 

 

Źródło: Polskieradio.pl | 2019-05-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażgaraże do kupieniamieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Krośnieńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Leżajskidomy na sprzedaż gmina M. Kielcelokale użytkowe na sprzedaż gmina Piszmieszkania na wynajem w Brzozowo-Majachmieszkania na sprzedaż w Pomianowiedomy na sprzedaż w Wiktorówku

Deweloperzy

);