Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budynki uniwersyteckie na Mariensztacie

2009-06-16

Budynki uniwersyteckie na Mariensztacie

Obok społecznego liceum przy Bednarskiej powstaną nowe budynki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Obok społecznego liceum przy Bednarskiej powstaną nowe budynki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Późnoklasycystyczny gmach tzw. Komory Wodnej oraz działka, na której się mieści, należą do Uniwersytetu Warszawskiego. Jeden z budynków powstanie na miejscu obecnego boiska liceum, drugi zaś – bliżej zbiegu Bednarskiej i Wybrzeża Kościuszkowskiego – czytamy w „Gazecie”. Właśnie rozpoczęto poszukiwania architekta, który zaprojektuje pierwszy z budynków. Budynek ten ma powstać na podstawie planu sprzed siedmiu lat, który zakładał, że obiekt będzie mieć łagodnie skośny dach, nawiązujący do kształtu dachu Komory Wodnej. Wejście do gmachu będzie zaakcentowane wolnostojącym przeszklonym dachem na kolumnach. Pod nim zaplanowano jednokondygnacyjny podziemny parking na 40 samochodów. Drugi z budynków trzeba zaprojektować od podstaw. Wszystkie decyzje będą musiały być konsultowane z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Nie jest jeszcze znana data powstania i zakończenia inwestycji – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 5.06.2009 | 2009-06-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Skierniewickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Jaworskidomy na sprzedaż gmina Łaniętalokale użytkowe na wynajem gmina Krasnystawmieszkania na sprzedaż w Sitna Góramieszkania na wynajem w Ludwikowiemieszkania na sprzedaż w Bolewicach

Deweloperzy

);