Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budynki, które zmienią oblicze kraju

2008-09-24

Budynki, które zmienią oblicze kraju

Wpływowy brytyjski magazyn o architekturze „Wallpaper” w swoim wrześniowym wydaniu opublikował przegląd najnowszych inwestycji w Polsce.

Wpływowy brytyjski magazyn o architekturze „Wallpaper” w swoim wrześniowym wydaniu opublikował przegląd najnowszych inwestycji w Polsce. „Gazeta Wyborcza” informuje, że wśród 18 wyróżnionych projektów, aż dwa z nich to budynki, które powstaną w Krakowie. Dziennikarze porównują stolicę małopolski do Berlina z lat 90., który w tamtym czasie był jednym wielkim placem budowy. Prace budowlane są szczególnie widoczne w obszarze drugiej obwodnicy. Niestety, nie wszystkie dotychczasowe inwestycje wkomponowywały się w obraz miasta. Przez długi czas większość powstających obiektów prezentowała niski poziom warsztatu architektonicznego.

 
Niedostosowanie do historycznego i zabytkowego stylu Krakowa, niska jakość wykonania czy brak pomysłowości to tylko niektóre zarzuty stawiane przez architektów wobec nowych obiektów powstałych w ostatnich latach. Do architektonicznych porażek zaliczane są m.in. Salwator Tower i Galeria Krakowska. Natomiast o wiele bardziej interesujące okazały się Manggha, Audytorium Maximum i Pawilon Wyspiański 2000 – donosi Gazeta.
 

Magazyn „Wallpaper” o architekturze i designie postanowił wyróżnić budynki, które zmienią oblicze kraju. Do takowych zalicza w Krakowie projekt hotelu SOF, który wyszedł spod ręki sławnego niemieckiego architekta Jurgena Mayera. Hotel będzie zlokalizowany w pobliżu ronda Grunwaldzkiego. Prace już rozpoczęto. Drugą propozycją Brytyjczyków jest futurystyczne Muzeum Tadeusza Kantora autorstwa rodzimych krakowskich pracowni – nsMoonStudio & Wizja. Architekci zauważają, że sytuacja urbanistyczna w Krakowie zmierza w odpowiednim kierunku. Nowe inwestycje w Krakowie są już na wysokim poziomie finansowym, ale jeszcze nie artystycznym. Ale takie projekty są już w drodze – ocenia w rozmowie z dziennikiem Piotr Gajewski, prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 21.09.2008 | 2008-09-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęgaraże na sprzedażmieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat M. Rybnikdomy na sprzedaż powiat Wolsztyńskidomy na wynajem gmina Kawęczynmieszkania na wynajem gmina Sulechówmieszkania na wynajem w Klęśnikmieszkania na wynajem w Hucie Błędowskiejmieszkania na wynajem w Przywodziu

Deweloperzy

);