Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budują, by zminimalizować straty

2010-11-03

Budują, by zminimalizować straty

Wielu deweloperów wprowadza na rynek kolejne lokale, by ograniczyć straty związane z przeceną kupionych na górce cenowej gruntów budowlanych.

Od około dwóch kwartałów trafia na rynek więcej mieszkań, niż jest na nie nabywców. W II kwartale różnica ta wynosiła 40 proc. Wielu deweloperów wprowadza na rynek kolejne lokale, by ograniczyć straty związane z przeceną kupionych na górce cenowej gruntów budowlanych – informuje „Rzeczpospolita”. Deweloperzy zamiast czekać na kolejną hossę na rynku wolą zabudować grunt i sprzedać wzniesiony tam budynek po kosztach.

Jak donosi „Rzeczpospolita”, deweloperzy często przy realizacji tych nierentownych inwestycji, otrzymują wsparcie banków. Te z kolei godzą się udzielać kredytów budowlanych, gdyż wiedzą, że zajęte od dłużników grunty trudno sprzedać po satysfakcjonujących cenach.
 

Źródło: „Rzeczpospolita” 2.11.2010 | 2010-11-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemdomy do kupienialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Tomaszowskidomy na sprzedaż powiat Świdnickidomy na sprzedaż gmina Radzanowodomy na sprzedaż gmina Wartadomy na sprzedaż w Małachowo-Wierzbiczanachdomy na wynajem w Wojnowicachdomy na wynajem w Jednorożcu

Deweloperzy

);