Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budownictwo w październiku 2006

2006-10-30

Budownictwo w październiku 2006

W październiku ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest optymistycznie, lepiej niż w analogicznym miesiącu od 1993 r., choć nieco gorzej niż we wrześniu.

W październiku ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest optymistycznie, lepiej niż w analogicznym miesiącu od 1993 r., choć nieco gorzej niż we wrześniu. Jest to spowodowane ostrożniejszymi niż przed miesiącem, ale nadal korzystnymi prognozami dotyczącymi przyszłego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Odpowiednie oceny bieżące są nadal korzystne i zbliżone do formułowanych przed miesiącem.

Spośród badanych jednostek 4% deklaruje, że nie odczuwa żadnych barier w prowadzeniu działalności budowlano-montażowej (3,7% we wrześniu br. i 2,3% w październiku zeszłego roku). Największe trudności napotykane przez przedsiębiorstwa są związane z konkurencją ze strony innych firm (barierę tę zgłasza podobnie jak przed miesiącem 61% przedsiębiorstw, w październiku 2005 roku – 75%). Drugą najczęściej zgłaszaną barierą są koszty zatrudnienia (53% badanych przedsiębiorstw w październiku i przed miesiącem br. wobec 45% w październiku 2005 r.). W porównaniu z październikiem ubiegłego roku w najbardziej znaczącym stopniu zmalała uciążliwość bariery związanej z niedostatecznym popytem (z 42 do 22%). Zdecydowanie wzrosło znaczenie bariery związanej z niedoborem wykwalifikowanych pracowników (z 22 do 50%).

W październiku sytuacja gospodarcza przedsiębiorstw budowlano-montażowych jest oceniana optymistycznie. Najbardziej korzystne oceny są formułowane przez jednostki średnie. Przedsiębiorstwa odnotowują zbliżony do wrześniowego wzrost portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe. Najbardziej znaczący wzrost portfela zamówień odnotowują jednostki duże. Bieżąca produkcja budowlano-montażowa jest nadal rozszerzana na poziomie zbliżonym do poprzedniego miesiąca. W największym stopniu zwiększają produkcję budowlano-montażową jednostki średnie i duże. Firmy budowlano-montażowe bez opóźnień ściągają należne im płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Jedynie jednostki małe zgłaszają trudności.

W październiku we wszystkich grupach przedsiębiorstw sytuacja finansowa oceniana jest pozytywnie. W największym stopniu poprawia się sytuacja finansowa w jednostkach średnich. Przedsiębiorstwa budowlano-montażowe oczekują dalszej poprawy swojej sytuacji gospodarczej, choć w stopniu mniejszym niż wskazywała prognoza sprzed miesiąca. Najbardziej optymistyczne prognozy formułują jednostki duże.

Źródło: www.stat.gov.pl | 2006-10-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażdomy na wynajem powiat Sępoleńskidomy na wynajem powiat Wieruszowskidomy na sprzedaż gmina Trąbki Wielkielokale użytkowe na wynajem gmina Wojkowicedomy na wynajem w Gawkachdomy na sprzedaż w Kadachmieszkania na sprzedaż w Jeleńskiej Hucie

Deweloperzy

);