Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budownictwo w ministerstwie...

2006-05-08

Budownictwo w ministerstwie...

Analizując ostatnie zmiany, zwłaszcza w sektorze gospodarki, natknąłem się na jedno, moim zdaniem pozytywne, zjawisko: utworzono Ministerstwo Budownictwa.

Zawitała do nas wiosna. To bardzo dobra pora roku, zachęca do działania, podejmowania nowych wyzwań – praktycznie w każdej sferze życia. No i dzieje się dużo w polityce, gospodarce i biznesie. Kilka dni temu powołany został nowy koalicyjny Rząd RP. Analizując te zmiany, zwłaszcza w sektorze gospodarki, natknąłem się na jedno, moim zdaniem pozytywne, zjawisko: utworzono Ministerstwo Budownictwa.

Dla mnie to dobra wiadomość, ponieważ przez ponad 15 lat funkcjonowania na polskim rynku nieruchomości i inwestycji miałem okazję już poznać to ministerstwo pod koniec lat 90. Niestety, na fali nowych zmian ministerstwo zlikwidowano i powołano Urząd Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, by po latach znów zmienić nazwę resortu na Ministerstwo Infrastruktury, następnie na Ministerstwo Transportu i Budownictwa, a w końcu na Ministerstwo Budownictwa.

Chciałbym jednak bardzo, by przywrócono właściwe znaczenie jednemu z najważniejszych sektorów gospodarki, jakim jest rynek nieruchomości. Do pełni szczęścia brakuje mi zatem Ministerstwa Gospodarowania Nieruchomościami i Budownictwa. Taki resort gwarantowałby właściwy rozwój w Polsce nie tylko mieszkalnictwa, ale i inwestycji. Budownictwo bez nieruchomości nie powstanie. Nieruchomości są podstawowym i niezbędnym składnikiem każdej inwestycji. Całe swoje życie spędzamy w nieruchomościach i wokół nieruchomości. Czas najwyższy, by się tym profesjonalnie zająć. Nieruchomości są bowiem silnym elementem rynku kapitałowego i zwierciadłem gospodarki.

Tomasz Błeszyński – doradca rynku nieruchomości


Źródło: | 2006-05-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na sprzedażdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat Piaseczyńskilokale użytkowe na wynajem powiat Braniewskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dobrzyniewo Dużelokale użytkowe na sprzedaż gmina Baligródmieszkania na sprzedaż w Nowosiółkachdomy na wynajem w Tupadłachdomy na sprzedaż w Ostrowcu

Deweloperzy

);