Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budownictwo niskoenergetyczne

2011-08-24

Budownictwo niskoenergetyczne

W województwie śląskim ruszył program mający na celu dofinansowanie budowy domów o niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Na początku lipca uruchomiono pilotażowy program wsparcia budownictwa niskoenergetycznego. Dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, 2 mln zł pochodzące ze środków publicznych, za pośrednictwem Banku Ochrony Środowiska, zostaną udostępnione osobom fizycznym. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Oferta obejmie tylko inwestycje, znajdujące się w województwie śląskim.

Dom budowany w tradycyjny sposób zużywa rocznie dwa razy więcej energii niż obiekty energooszczędne. Aby móc skorzystać z niskoprocentowego kredytu, oferowanego przez program WFOŚiGW, należy wykazać zużycie niższe niż 60 kWh na metr kwadratowy rocznie. Maksymalna kwota kredytu udzielanego na ten cel, to 200 tys. zł, zaś spłata nie może przekroczyć siedmiu lat.

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej po 2020 r. wszystkie nowo oddane budynki będą musiały spełniać wymogi obiektów energooszczędnych. Twórcy katowickiego programu podkreślają, że proponowane przez nich dofinansowanie jest programem pilotażowym. Jego termin mija w grudniu 2012 r., ale jeśli spotka się z dużym zainteresowaniem, zostanie zmodyfikowany i rozszerzony.

Źródło: KRN.pl | 2011-08-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianędomy na wynajemdomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Gorlickimieszkania na wynajem powiat Wrocławskimieszkania na sprzedaż gmina Małdytymieszkania na sprzedaż gmina Trzcinicadomy na wynajem w Bestra Sukadomy na wynajem w Moszynachmieszkania na sprzedaż w Chajew-Kolonii

Deweloperzy

);