Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budownictwo – nadchodzą zmiany

2007-12-05

Budownictwo – nadchodzą zmiany

Nowy minister odpowiedzialny za budownictwo zapowiada ustawę mającą zmienić zasady budowy osiedli mieszkaniowych. Dzięki niej formalności związane z uruchomieniem inwestycji mają być ograniczone do minimum.

Nowy minister odpowiedzialny za budownictwo zapowiada ustawę mającą zmienić zasady budowy osiedli mieszkaniowych – informuje „The Wall Street Journal Polska”, dodatek ekonomiczny do „Dziennika”.

Dzięki nowej ustawie formalności związane z uruchomieniem inwestycji mają być ograniczone do minimum. Ministerstwo planuje też, że osiedla mieszkaniowe będą powstawać na podstawie planów urbanistycznych przygotowanych przez deweloperów i spółdzielnie. Powody do zadowolenia mają również osoby budujące domki jednorodzinne. Jak donosi gazeta, nie będą one musiały ubiegać się o pozwolenie na budowę i inne zgody urzędników, gdyż wystarczą warunki zabudowy.

Według Olgierda Dziekońskiego, wiceministra infrastruktury, do końca czerwca powinny być gotowe założenia ustawy o zorganizowanym budownictwie mieszkaniowym. Ma ona być pierwszym z aktów prawnych, który wprowadzi nowe regulacje – czytamy.

Źródło: „Dziennik” 5.12.2007 | 2007-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Prudnickimieszkania na wynajem powiat Makowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Suchowoladomy na wynajem gmina Końskowoladomy na wynajem w Żebry-Chudkudomy na sprzedaż w Milówcemieszkania na wynajem w Zielinie

Deweloperzy

);