Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budownictwo na szczycie najbardziej zadłużonych sektorów

Magdalena Hojniak | 2019-08-13

Budownictwo na szczycie najbardziej zadłużonych sektorów

W II kwartale 2019 r. budownictwo znalazło się w pierwszej trójce sektorów z największymi zaległościami wobec banków i kontrahentów.

Zadłużenie polskich przedsiębiorstw osiągnęło już wartość 31,26 mld zł. Z największymi problemami finansowymi borykają się handel, przemysł i budownictwo. W II kw. 2019 r. długi względem kontrahentów i banków wzrosły o 849 mln zł. W przeciągu 3 miesięcy największy przyrost przeterminowanych płatności odnotowano w przemyśle, gdzie wzrost wyniósł ponad 4 proc. oraz handlu – 3 proc. Pod tym względem budownictwo sytuuje się nie najgorzej, ponieważ zaległości urosły jedynie o 0,4 proc. Co więcej, jeśli chodzi o obsługę rynku nieruchomości, w tym zakresie udało się zmniejszyć dług o ponad 55,4 mln zł.

W II kw. br. w porównaniu z I kw. zmniejszył się przyrost liczby dłużników z 19 tys. w I kw. do 8819 w II. Najwięcej firm, które w II kw. dołączyły do grona dłużników, prowadzi działalność w transporcie. W ostatnim czasie ich liczba zwiększyła się o 951 firm. Niewiele mniej, bo 894 t przedsiębiorstwa z branży budowlanej, natomiast trzeci największy przyrost nastąpił wśród firm handlowych.

Rejestr prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej uwzględnia zadłużenia, których kwota przekracza 500 zł, a zaległości są przeterminowane o ponad miesiąc. Zaległe zobowiązania pozostają nieuregulowane zarówno względem kontrahentów, jak i banków.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

:-) ⋅ 17-08-2019 | 12:25

A jakież to inne sektory są oprócz handlu przemysłu i budownictwa ? Chyba tylko usługi.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki do kupieniainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Rawskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Koszalinmieszkania na sprzedaż gmina Golub-Dobrzyńlokale użytkowe na wynajem gmina Pakosławmieszkania na wynajem w Brzeszczynachmieszkania na sprzedaż w Sieniawcedomy na wynajem w Złocieńcu

Deweloperzy

);