Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budownictwo indywidualne rozwija się najszybciej

2007-07-20

Budownictwo indywidualne rozwija się najszybciej

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku oddano do użytkowania 52,7 tys. mieszkań – wynika z raportu opublikowanego w ostatnich dniach przez GUS. Jest to o 4,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.


W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku oddano do użytkowania 52,7 tys. mieszkań – wynika z raportu opublikowanego w ostatnich dniach przez GUS. Jest to o 4,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Największy wzrost odnotowano w budownictwie indywidualnym – o 15,7 proc. (30,3 tys. mieszkań). Na prawie niezmiennym poziomie utrzymała się liczba lokali wybudowanych na sprzedaż lub pod wynajem. Spadła natomiast liczba wybudowanych mieszkań spółdzielczych (o 10,3 proc.) i zakładowych, komunalnych oraz społecznych czynszowych (należących do wspólnej kategorii „pozostałe”) – o 27,7 proc.

Znacznie lepsze wyniki w budownictwie przyniósł czerwiec, gdy weźmie się pod uwagę zestawienia miesięczne. W miesiącu tym oddano do użytkowania 9,2 tys. mieszkań, czyli o 3,2 proc. więcej niż w maju br. i o 11,9 proc. więcej niż w czerwcu 2006 r. W porównaniu z majem 2007 najbardziej wzrosła liczna wybudowanych mieszkań spółdzielczych (o 83,6 proc.) oraz należących do kategorii „pozostałe” (aż o 133,4 proc.!), lecz w obu wypadkach odsetek mieszkań zrealizowanych w stanowi zaledwie niewielki procent wszystkich wybudowanych lokali – odpowiednio 7,1 i 11,8 proc. W budownictwie indywidualnym oraz deweloperskim, czyli w tych, które stanowią główne źródło podaży nowych mieszkań, nie odnotowano aż tak wielkich różnic.

Źródło: GUS: Mieszkania w I półroczu 2007 | 2007-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedaż powiat Rawickidomy na sprzedaż powiat Buskilokale użytkowe na wynajem gmina Maków Podhalańskilokale użytkowe na wynajem gmina Wejherowomieszkania na sprzedaż w Masłowie Pierwszymdomy na wynajem w Augustynowiedomy na wynajem w Budach Koziebrodzkich

Deweloperzy

);