Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budowlańcy wyjeżdżają za granicę

2011-07-29

Budowlańcy wyjeżdżają za granicę

Największe polskie firmy budowlane planują ekspansję zagraniczną. Udział przychodów spoza Polski będzie rósł.

Największe polskie firmy budowlane planują ekspansję zagraniczną. W kolejnych latach udział przychodów uzyskiwanych poza granicami kraju będzie rósł – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Liderem pod tym względem jest Polimex-Mostostal, którego zyski z zagranicy już teraz wynoszą 22 proc. W przyszłym roku firma chce osiągnąć poziom 25 proc. Polimex-Mostostal działa na m.in. na rynkach Litwy i Norwegii. W niedalekiej przyszłości planuje zdobycie kontraktów w Bułgarii, Rumunii, Rosji oraz w krajach Ameryki Południowej.

PBG czerpie z zagranicy jedynie 1 proc. przychodów. Jednak w planach ma zdobycie rynków Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Rosji i RPA – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Jednym ze środków pozyskiwania kontraktów zagranicznych ma być spółka PBA Bułgaria, powołania do życia w ubiegłym roku. Duże nadzieje wiązane są także z Brazylią, gdzie w związku z odkryciem złóż ropy planowane są miliardowe inwestycje.

Budimex działa na razie tylko na rynku Niemieckim. Spółka chce jednak poszerzyć działalność na inne kraje sąsiednie: Ukrainę, Bułgarię i Rumunię. Sposobem wejścia na zagraniczne rynki będzie przejęcie tamtejszych spółek.

Ekspansja zagraniczna staje się atrakcyjna dla firm budowlanych ze względu na zapowiadane ograniczenia inwestycji publicznych w Polsce. Zakończenie prac związanych z EURO 2012 oraz redukcja inwestycji drogowych sprawią, że rynek krajowy stanie się niewystarczający.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2011-07-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Włoszczowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Lipnowskidomy na sprzedaż gmina Konopnicadomy na wynajem gmina Gietrzwałdmieszkania na wynajem w Bożydarzedomy na wynajem w Hutamieszkania na wynajem w Teodorówce

Deweloperzy

);