Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Branża budowlana apeluje o uchwalenie ustaw

2007-08-22

Branża budowlana apeluje o uchwalenie ustaw

Przedsiębiorcy z branży budowlanej apelują do ustawodawców o jak najszybsze przyjęcie przepisów szczególnie istotnych dla tego sektora gospodarki

Związek Pracodawców-Producentów Materiałów dla Budownictwa apeluje, by rząd jak najszybciej przyjął projekty ustaw dotyczące m.in. podatku VAT w budownictwie oraz realizacji inwestycji związanych z mistrzostwami Euro 2012 – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Zdaniem prezesa Związku Ryszarda Kowalskiego, jeszcze przed wyborami Sejm powinien uchwalić ustawy ważne z punktu widzenia budownictwa. Do pilnych projektów szef Związku zaliczył m.in. projekt ustawy wprowadzający definicję budownictwa społecznego oraz przepisy ułatwiające realizację inwestycji Euro 2012.

Obecnie w Sejmie znajduje się projekt ustawy, która bezterminowo ma przedłużyć okres zwrotu VAT w budownictwie mieszkaniowym. Chodzi o zwrot różnicy między stawką 7 i 22 proc. za materiały kupione w okresie od 1 maja 2004 do 31 grudnia 2007 roku. Ze zwrotu podatku VAT mogą korzystać do końca tego roku osoby samodzielnie budujące dom w systemie gospodarczym. Wpisanie do ustawy o VAT definicji budownictwa społecznego ma zapobiec podwyżce podatku VAT na mieszkania i domy jednorodzinne z 7 do 22 proc. – przypomina „Wyborcza”.

Podczas niedawnej konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie prezes Kowalski do pilnych spraw zaliczył również wdrożenie unijnej dyrektywy dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Chodzi o certyfikaty informujące o klasie energetycznej budynku, czyli o parametrach dot. wentylacji, ogrzewania, klimatyzacji i oświetlenia. Przypomniał, że w czerwcu br. Komisja Europejska zwróciła uwagę Polsce, że opóźnia wprowadzenie tych przepisów.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 20.08.2007 | 2007-08-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęmieszkania na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat M. Świętochłowicemieszkania na sprzedaż powiat Pułtuskidomy na wynajem gmina Radziejówmieszkania na sprzedaż gmina Mirczedomy na sprzedaż w Wierzbicymieszkania na wynajem w Kaliniedomy na wynajem w Wólce Karwickiej

Deweloperzy

);