Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brama – dziełem sztuki?

2008-09-17

Brama – dziełem sztuki?

Instalacja w kształcie bramy, symbolizująca połączenie lotniska z miastem, ma powstać na rondzie przy ul. Granicznej. Właśnie został ogłoszony przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych i miasto międzynarodowy konkurs na koncepcję tego obiektu.

 

Instalacja w kształcie bramy, symbolizująca połączenie lotniska z miastem, ma powstać na rondzie przy ul. Granicznej. Właśnie został ogłoszony przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych i miasto międzynarodowy konkurs na koncepcję tego obiektu – podaje „Gazeta Wrocławska”.
 

Na razie wiadomo, że ma to być rzeźba. Całość będzie kosztować ponad 30 mln zł. Budowa ma rozpocząć się w maju przyszłego roku. Niebawem zostanie też uruchomiona wielka grająca fontanna przy Hali Ludowej, która kosztowała wrocławian 20 mln zł – czytamy dalej. Pomysł budowy bram we Wrocławiu to nie nowość. Już wcześniej planowano postawienie na rogatkach miasta rzeźb, pomników i innych atrakcji, które miałaby witać ludzi wjeżdżających do Wrocławia. Jednak pomysły nie zostały zrealizowane. 

Gazeta podaje, że koncepcja wrót powitalnych ma swoich zwolenników Jest to jedno z miejsc, od których zaczyna się Wrocław przekonuje prezydent Rafał Dutkiewicz. To miejsce powinno być zagospodarowane. Dopiero artyści pokażą, jak to zrobić. Na rozstrzygnięcie konkursu będzie trzeba czekać do przyszłego roku. Miasto za najlepszą wizję zapłaci 25 tys. zł.

 

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 10.09.2008 | 2008-09-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniahale i magazyny na wynajemdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat Radomskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Grójeckimieszkania na wynajem gmina Pyskowicedomy na sprzedaż gmina Sannikimieszkania na sprzedaż w Łążkumieszkania na sprzedaż w Parchowiemieszkania na wynajem w Kowiesowie

Deweloperzy

);