Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brakuje chętnych na kredyty mieszkaniowe w USA

2010-06-07

Brakuje chętnych na kredyty mieszkaniowe w USA

Maj przyniósł załamanie zainteresowania Amerykanów kredytami hipotecznymi na kupno domów.

Maj przyniósł załamanie zainteresowania Amerykanów kredytami hipotecznymi na kupno domów – donosi „Home Broker Daily”.
 
Informacje o liczbie podpisanych przez Amerykanów w kwietniu umów kupna domów były ostatnimi danymi obrazującymi sytuację na rynku nieruchomości w USA w miesiącu, w którym wygasało wsparcie rządowe dla nabywców domów. W skali miesiąca liczba podpisanych umów zwiększyła się o 6 proc., a w porównaniu z tym samym miesiącem 2009 r. była wyższa od 22,4 proc. – czytamy.
 
Szacuje się, że dzięki programowi stymulacyjnemu dla rynku nieruchomości udało się przyciągnąć do niego 1 mln kupujących. Tyle tylko, że to już historia, a coraz częściej słychać pytanie, co dalej. Wiadomości z rynku kredytów hipotecznych w dalszym ciągu nie są zachęcające. W poprzednim tygodniu nastąpił kolejny spadek indeksu obrazującego kredytami na kupno domów. Obniżył się o 4,1 proc. i osiągnął najniższy poziom od 13 lat. Jednocześnie indeks w ciągu ostatnich 4 tygodni spadł o więcej niż 40 proc., co dobitnie wskazuje na załamanie popytu po wygaśnięciu programu stymulacyjnego. Spadek rynkowych stóp procentowych sprzyja natomiast refinansującym wcześniej zaciągane kredyty. Tu wzrost w poprzednim tygodniu wyniósł 2,4 proc.
 
 
 

 

Źródło: „Home Broker Daily” 4.06.2010 | 2010-06-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice na wynajemdziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Poznańskidomy na sprzedaż powiat Rypińskilokale użytkowe na wynajem gmina Sokółkalokale użytkowe na sprzedaż gmina Dzierżoniówmieszkania na wynajem w Rusinowiedomy na sprzedaż w Łazanachmieszkania na sprzedaż w Kopcu

Deweloperzy

);