Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brak zgody na ekrany

2012-08-21

Brak zgody na ekrany

Wojewoda mazowiecki zapowiedział, że negatywnie zaopiniuje pomysł wzniesienia ekranów akustycznych 2,5-kilometrowej długości na Powiślu.

Wojewoda mazowiecki zapowiedział, że negatywnie zaopiniuje pomysł wzniesienia ekranów akustycznych na Powiślu. Osłony, które planowano ustawić wzdłuż kolejowej linii średnicowej, miałyby ok. 2,5 km długości.

W opinii wojewody, zasłonięcie fragmentu torów między stacją Warszawa Zachodnia a Warszawą Wschodnią, spowodowałoby zniszczenie krajobrazu miejskiego. Co ciekawe, zgadzają się z tym nie tylko architekci i planiści przestrzenni, ale również mieszkańcy tej części stolicy. Oni w szczególności nie chcą być odcięci od widoku na miasto. Z kolei według kolejarzy ustawienie osłon jest obowiązkiem wymuszonym przez przepisy o ochronie środowiska.

Projekt wzniesienia 4,5-metrowych ekranów akustycznych jest częścią szerszego przedsięwzięcia dotyczącego modernizacji 9 km linii kolejowej. Wojewoda zasugerował, by poszukać innego możliwego do wprowadzenia rozwiązania zamiennego (np. zastosowania redukujących hałas wielowarstwowych podkładek pod tory czy zabezpieczenia domów, stojących w sąsiedztwie linii kolejowej przez wymianę okien na dźwiękoszczelne).

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 17.08.2012 | 2012-08-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadziałki na sprzedażkamienice na zamianędomy na sprzedaż powiat Płońskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Ruda Śląskamieszkania na wynajem gmina Porajlokale użytkowe na wynajem gmina Końskiedomy na sprzedaż w Kosiorkachmieszkania na wynajem w Grądachmieszkania na sprzedaż w Adamowie

Deweloperzy

);