Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Boom w branży hotelowej

2006-12-05

Boom w branży hotelowej

Do końca 2007 roku będzie w Polsce 1,4 tys. nowych hoteli – przewidują analitycy, na których powołuje się „Rzeczpospolita". Liczba hoteli ma wzrosnąć w tym czasie o 14 proc.

Do końca 2007 roku będzie w Polsce 1,4 tys. nowych hoteli – przewidują analitycy, na których powołuje się „Rzeczpospolita". Liczba hoteli ma wzrosnąć w tym czasie o 14 proc.

Tak dynamiczny przewidywany wzrost wynika z faktu, że w Polsce wciąż brakuje miejsc hotelowych. Jeszcze rok temu na Cyprze na 10 tys. mieszkańców przypadało 1287 miejsc w hotelach, w Austrii – 703, w Czechach – 220, a u nas – zaledwie 35.

Rośnie także wykorzystanie miejsc noclegowych. Według szacunków ekspertów z końcem tego roku "obłożenie" miejsc hotelowych wyniesie w Polsce 62-64 proc. (w 2000 roku było to 40,6 proc., a w roku minionym – 43,1 proc.) To efekt rosnącej liczby turystów odwiedzających nasz kraj. W 2007 roku powinno ich do nas przyjechać ok. 16,8 mln, czyli o 0,7 mln więcej niż w 2006 roku. A w 2010 roku ma ich już być ponad 19 mln.

Źródło: „Rzeczpospolita", 04.12.2006 | 2006-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Mogileńskimieszkania na wynajem powiat Myśliborskimieszkania na wynajem gmina Dydniamieszkania na wynajem gmina Ciechanowiecdomy na sprzedaż w Choczewkumieszkania na wynajem w Trzebczykumieszkania na wynajem w Pólkie

Deweloperzy

);