Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bonarka zmieni oblicze

2006-11-20

Bonarka zmieni oblicze

Na terenie dawnych zakładów chemicznych „Bonarka” przy ul. Puszkarskiej w ciągu kilku najbliższych lat ma powstać wielkie centrum handlowo-usługowe.


Na terenie dawnych zakładów chemicznych „Bonarka” przy ul. Puszkarskiej w ciągu kilku najbliższych lat ma powstać wielkie centrum handlowo-usługowe. Inwestycja będzie realizowana przez konsorcjum firm: austriackiej Immoeast oraz węgierskiej TriGranit Development Corporation (właściciela Silesia City Center w Katowicach).

Nieczynne zakłady, zajmujące teren około 18 ha, TriGranit kupił w zeszłym roku. Na miejscu dawnej fabryki powstanie centrum handlowe, hotel, biurowiec oraz budynki mieszkalne. Inwestycja ma być wzorowana na katowickim Silesia City Center. Być może jeszcze w tym roku zacznie się wyburzanie budynków pofabrycznych. Rozpoczęcie budowy planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Fabryka cementu w Bonarce powstała jeszcze pod koniec XIX w. i działała do 1946 r. Później w budynkach dawnej fabryki mieściły się zakłady chemiczne, które działały do 2002 r.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 24/2006 | 2006-11-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadomy na zamianękamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Myśliborskidomy na wynajem powiat M. Koszalinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Stalowa Woladomy na sprzedaż gmina Olszówkadomy na wynajem w Zawadziedomy na wynajem w Wypychachdomy na wynajem w Zbakowie Dolnym

Deweloperzy

);