Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bogate ulice

2011-09-02

Bogate ulice

Nowy Świat znalazł się na 41. miejscu w rankingu najdroższych ulic świata. Na czele utrzymała się nowojorska Piąta Aleja.

Nowy Świat znalazł się na 41. miejscu w rankingu najdroższych ulic świata, opracowanym przez firmę Cushman & Wakefield. Średni czynsz na najdroższej ulicy w Polsce wynosi 1 020 EUR/m kw. rocznie. Według raportu „Główne ulice handlowe na świecie”, najdroższą lokalizacją handlową na globie jest Piąta Aleja w Nowym Jorku, gdzie średni roczny czynsz wynosi 16 704 EUR/m kw. Na drugim miejscu znalazła się Causeway Bay w Hongkongu (14 246 EUR/m kw. rocznie), a na trzecim – Ginza w Tokio (7 750 EUR/m kw.). W porównaniu z rokiem poprzednim pierwsze trzy miejsca nie uległy zmianie.

Awans zanotował Pitt Street Mall w Melbourne, który w ciągu roku przeskoczył z 9. na 4. miejsce, ze średnim czynszem 7 384 EUR/m kw. Podwyżki cen najmu odnotowano w 81 proc. badanych krajów. Największa, bo aż o 109,5 proc., miała miejsce na Wangfujing w Pekinie. W Europie średnie ceny najmu wzrosły zaledwie o 1,9 proc. Najdroższą lokalizacją Starego Kontynentu pozostają Pola Elizejskie w Paryżu (7 364 EUR/m kw.).

Choć ożywienie w krajach zachodnich jest słabe, zauważalny jest zwiększony poziom aktywności biznesowej, szczególnie w centrach głównych miast, które nadal skupiają zainteresowanie wielu międzynarodowych marek – mówi John Strachan, dyrektor globalnego działu powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.

Oprócz Nowego Światu żadna z polskich ulic nie znalazła się w pierwszej setce rankingu. Według raportu, kolejne najdroższe lokalizacje w Polsce to: ul. Floriańska w Krakowie (948 EUR/m kw.), ul. Chmielna (876 EUR/m kw.) i ul. Marszałkowska (744 EUR/ m kw.) w Warszawie, ul. Półwiejska w Poznaniu i ul. 3 maja w Katowicach (obie po 696 EUR/m kw.).

Źródło: KRN.pl | 2011-09-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Gorlickilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Lublinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Bytońmieszkania na sprzedaż gmina Głubczycemieszkania na wynajem w Jałowedomy na wynajem w Kamińskumieszkania na sprzedaż w Bystrzanowice-Dworze

Deweloperzy

);