Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

...bo ceny zakupu lokali rosną, a stawki najmu są stabilne

2006-10-30

...bo ceny zakupu lokali rosną, a stawki najmu są stabilne

Zakup nieruchomości był w tym roku jedną z najbardziej dochodowych inwestycji. Ale tylko pod względem wzrostu wartości nieruchomości. Jeśli liczyliśmy na duże dochody z wynajmu kupionego mieszkania, to możemy przeżyć rozczarowanie.

Zakup nieruchomości był w tym roku jedną z najbardziej dochodowych inwestycji. Ale tylko pod względem wzrostu wartości nieruchomości. Jeśli liczyliśmy na duże dochody z wynajmu kupionego mieszkania, to możemy przeżyć rozczarowanie – czytamy w "Gazecie Prawnej". Choć trzeci kwartał roku nie przyniósł tak spektakularnych wzrostów cen metra kwadratowego mieszkania, jakie miały miejsce w drugim, to trudno mówić o zmianie trendów, czy nawet o stabilizacji na rynku.

Za szybko rosnącymi cenami mieszkań nie podążają jednak ceny najmu. Mimo że trzeci kwartał to najgorętszy okres na tym rynku, bo mieszkań szukają wtedy studenci i absolwenci, to ceny najmu wzrosły nieznacznie, a w niektórych miastach nawet spadły. W Warszawie najbardziej – o 10 proc. – staniały mieszkania jednopokojowe. O 3 proc. spadły ceny mieszkań dwu- i czteropokojowych, a o 2 proc. – trzypokojowych. W przeciwieństwie do Warszawy, Kraków odnotował w trzecim kwartale 2006 roku znaczny wzrost kosztów wynajmu. W przypadku kawalerek – o 4 proc., mieszkań dwupokojowych – o 14 proc., a trzypokojowych – o 9 proc. Wrocław to trzecie miasto w rankingu wysokości cen wynajmu. W ciągu ostatniego półrocza ceny rosną tu po kilka procent miesięcznie.

Źródło: "Gazeta Prawna" 27.10.2006 | 2006-10-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędziałki na sprzedażinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Krośnieńskidomy na wynajem powiat Szczycieńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Bogatyniamieszkania na wynajem gmina Łąckmieszkania na sprzedaż w Gadomiec-Jędrykachdomy na wynajem w Starych Łepkachdomy na wynajem w Opoczyska

Deweloperzy

);