Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bloki zamiast ogródków w al. Waszyngtona?

2008-01-17

Bloki zamiast ogródków w al. Waszyngtona?

Tysiąc ogródków działkowych przy parku Skaryszewskim i Saskiej Kępie zostanie zlikwidowanych, jeśli uprawomocni się wyrok sądu, zgodnie z którym spółka Projekt S miałaby przejąć atrakcyjny teren.

Tysiąc ogródków działkowych przy parku Skaryszewskim i Saskiej Kępie zostanie zlikwidowanych, jeśli uprawomocni się wyrok sądu, zgodnie z którym spółka Projekt S miałaby przejąć atrakcyjny teren – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Ogródki działkowe, które chce przejąć spółka Projekt S zajmują 32 hektary między al. Waszyngtona (z prawej) a al. Stanów Zjednoczonych (z lewej). Jak czytamy dalej, to już trzeci korzystny dla Projektu S wyrok wojewódzkiego sądu administracyjnego. Jednak po raz pierwszy sędziowie unieważnili sporną decyzję byłego prezydenta stolicy. Jeśli wyrok się uprawomocni, ratusz będzie musiał natychmiast zwrócić prywatnemu inwestorowi obszar między al. Waszyngtona, Kinową i Międzynarodową. To jeden z największych w mieście ogrodów działkowych.

Projekt S planuje tam budowę miasta-ogrodu z terenami rekreacyjnymi – informuje dziennik. Ale co powstanie w przyszłości, jeszcze nie wiadomo, gdyż spółka może mieć problemy z inwestowaniem przy al. Waszyngtona. Od 2005 r. obowiązuje studium zagospodarowania przestrzennego Warszawy. A według niego w przyszłym planie zagospodarowania przestrzennego ogródki działkowe w tym miejscu mają być zachowane jako teren zielony, czyli np. park. Gazeta uspokaja, że działkowcy nie pozostaną z niczym. Wszystkie osoby, które poniosły nakłady na utrzymanie ogródków, dostaną odszkodowania. Projekt S planuje tam budowę miasta-ogrodu z terenami rekreacyjnymi otwartymi też dla warszawiaków.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 16.01.2008 | 2008-01-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na zamianęmieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Gołdapskidomy na wynajem powiat Zawierciańskilokale użytkowe na wynajem gmina Stary Zamośćlokale użytkowe na wynajem gmina Włoszczowadomy na wynajem w Lubaniimieszkania na sprzedaż w Oleszniedomy na sprzedaż w Wszerzeczu

Deweloperzy

);