Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Biurowce zamiast ruin w centrum Łodzi

2006-06-05

Biurowce zamiast ruin w centrum Łodzi

W Łodzi brakuje nowoczesnych biur. Dlatego miasto planuje stworzyć ofertę dla deweloperów, którzy będą chcieli wybudować biurowce.

W Łodzi brakuje nowoczesnych biur. Dlatego miasto planuje stworzyć ofertę dla deweloperów, którzy będą chcieli wybudować biurowce – donosi na swych łamach „Gazeta Wyborcza”. Ziemie pod inwestycje kurczą się bardzo szybko. Atrakcyjne tereny znaleźć inwestorom coraz trudniej, a nawet jak im się uda, to zwykle nie mają one planu zagospodarowania przestrzennego.

Urząd Miasta Łodzi na swej stronie w Internecie rekomenduje ponad 20 działek, z których żadna nie ma gotowego planu, zapowiadając, że najbliższy rok będzie przełomowy. W tym czasie powstaną plany dla najważniejszych terenów: miasto chce uporządkować centrum, wyburzyć ruiny w Śródmieściu i na puste działki wpuścić inwestorów. Jeszcze w tym roku miasto chce odzyskać dwie najatrakcyjniejsze w Łodzi działki. W całej Łodzi jest ponad 300 ruder. W tym roku gmina rozbierze 58 z nich, co pochłonie niecałe 2 mln zł, a przecież na sprzedaży działek można zarobić, np. Philips kupił od miasta niespełna 2-hektarową działkę za 11 milionów złotych.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 30.05.2006 | 2006-06-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażkamienice na sprzedażdomy na zamianędomy na wynajem powiat M. Sosnowiecdomy na sprzedaż powiat Rawickidomy na wynajem gmina Prabutydomy na sprzedaż gmina Stąporkówmieszkania na wynajem w Dzierzkidomy na wynajem w Radyszynmieszkania na sprzedaż w Wołowcu

Deweloperzy

);