Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Biura zamiast mieszkań

2010-10-15

Biura zamiast mieszkań

W stolicy rośnie popyt na drogie, ekskluzywne powierzchnie biurowe znajdujące się w ścisłym centrum.

W stolicy rośnie popyt na drogie, ekskluzywne powierzchnie biurowe znajdujące się w ścisłym centrum, stąd też decyzja o przekwalifikowaniu Prosta Tower z budynku mieszkalnego na biurowiec.

Budynek znajdujący się przy Prostej 32, ma już szkielet, a i elewacja jest powoli kładziona - czytamy w "Rzeczpospolitej". Lokalizacja jest atrakcyjna, ponieważ planowo, obok ma być usytuowane metro. Do użytku budynek ma zostać oddany w kwietniu przyszłego roku. 5,5 tys. m kw. - tyle ma obejmować powierzchnia pod wynajem. Prosta Tower ma mieć 24 kondygnacje, z czego 5 ma znajdować się pod ziemią. Decyzja o przekwalifikowaniu została podjęta na podstawie zestawień ekonomicznych, które pokazują wzrost popytu na lokale biurowe.

Przy doborze miejsca, w którym usytuowane będzie biuro najemcy kierują się prestiżem, który dają takie dzielnice jak: Śródmieście, Mokotów, Aleje. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat. Średnia cena najmu kształtuje się tam w granicach 23 euro za m kw. miesięcznie. Ważnym determinantem jest również budżet najemcy, dobra komunikacja oraz liczba miejsc parkingowych.

Na rynku nieruchomości biurowych ceny są raczej stabilne bez większych spadków czy podwyżek. Niezmiennym pozostaje też koszt najmu w Warszawie, który jest wyższy niż w innych dużych miastach jak Kraków czy Poznań.
 

Źródło: "Rzeczpospolita" 14.10.2010 | 2010-10-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Jarosławskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wolsztyńskidomy na sprzedaż gmina Świdnicalokale użytkowe na wynajem gmina Janów Podlaskidomy na wynajem w Strupiniedomy na sprzedaż w Wólce Krasienińskiejmieszkania na wynajem w Skórzewka

Deweloperzy

);