Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Biblioteka Uniwersytecka

2011-10-20

Biblioteka Uniwersytecka

W Zielonej Górze powstanie Biblioteka Uniwersytecka. Projekt ma być zrealizowany zgodnie z popularną na świecie ideą „biblioteki otwartej”.

Trwają prace przy budowie Zielonogórskiej Biblioteki Uniwersyteckiej. Powstanie ona między budynkiem głównym Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego, a dawnym Zakładem Komunikacji Językowej. Projekt ma być zrealizowany zgodnie z popularną na świecie ideą „biblioteki otwartej”, w której kontakt czytelnika z książką nie jest ograniczony barierami przestrzennymi i organizacyjnymi. Obiekt pomieści ponad 600 tys. tytułów w części zamkniętej oraz ponad 450 tys. w części otwartej. Znajdzie się tam 450 miejsc do pracy indywidualnej i zbiorowej, sale do szkoleń, seminariów i zajęć dydaktycznych oraz do organizacji wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Czytelnicy będą mogli korzystać z elektronicznych katalogów, bezprzewodowej sieci internetowej, samoobsługowych punktów wypożyczeń i zwrotów książek, czy też ze zbiorów multimedialnych i audiowizualnych.

Budową obiektu zajmuje się firma Skanska. Projekt stworzony został przez łódzkie Biuro Architektoniczne NOW. Koszt inwestycji wynosi 45 mln zł, a źródłem finansowania w 85 proc. są fundusze unijne.

Źródło: KRN.pl | 2011-10-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Kutnowskidomy na wynajem powiat M. Tarnówlokale użytkowe na wynajem gmina Miasteczko Krajeńskiedomy na wynajem gmina Granowodomy na sprzedaż w Sokolnikachmieszkania na wynajem w Zofiówcemieszkania na wynajem w Nieparcie

Deweloperzy

);