Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Biały kolos przy rondzie Barei

2008-01-02

Biały kolos przy rondzie Barei

Za trzy lata przy krakowskim rondzie Barei stanie zmodernizowany budynek Urzędu Stanu Cywilnego. Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu wygrało Biuro Architektoniczne "Studio S" z Krakowa.

Za trzy lata przy krakowskim rondzie Barei stanie zmodernizowany budynek Urzędu Stanu Cywilnego. Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu wygrało Biuro Architektoniczne "Studio S" z Krakowa – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Zmodernizowany budynek USC uporządkuje zdewastowany urbanistycznie kwartał zabudowy między ulicami Dobrego Pasterza i Lublańską. Zdaniem autorów koncepcji układ pomieszczeń daje możliwość wprowadzania modyfikacji, a nawet zwiększenia powierzchni. Jak podaje Gazeta, plan budynku uwzględnia likwidację archiwum miejskiego i przeniesienie go do nowego obiektu (na kondygnację pośrednią). Architekci zamierzają też stworzyć reprezentacyjny „Ogród toastów", który miałby być powiązany zewnętrzną klatką schodową z salą toastów na I piętrze.

Laureaci konkursu, Biuro Architektoniczne "Studio S", otrzymali 30 tys. zł. Nowy budynek mieszkańcy Krakowa będą mogli oglądać za trzy lata.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 26.12.2007 | 2008-01-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażhale i magazyny na sprzedażhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Nyskidomy na sprzedaż powiat Wieluńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Klembówdomy na sprzedaż gmina Gorzkówdomy na sprzedaż w Giętkiedomy na wynajem w Popowie Borowymdomy na wynajem w Byczynie

Deweloperzy

);