Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Białoruś: budownictwo kwitnie

2009-07-03

Białoruś: budownictwo kwitnie

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku wartość robót budowlanych na Białorusi była o ponad jedną czwartą wyższa niż przed rokiem.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku wartość robót budowlanych na Białorusi była o ponad jedną czwartą wyższa niż przed rokiem – podaje Gazeta.pl.

Podczas gdy rynek budowlany w takich krajach jak Ukraina, Rosja czy Kazachstan dramatycznie się kurczy, na Białorusi mamy do czynienia z boomem budowlanym. Z najnowszego raportu PMR („Construction sector in Belarus 2009 – Development forecasts for 2009-2011") wynika, że w krajach dotkniętych zapaścią budowlaną rozwój branży był do tej pory wspierany w znacznym stopniu przez kapitał zagraniczny, głównie w postaci kredytów – czytamy dalej. W chwili gdy te źródła finansowania wyschły z powodu globalnego kryzysu finansowego, wiele projektów budowlanych zostało wstrzymanych lub przesuniętych w czasie.

Na Białorusi natomiast większość inwestycji finansowanych jest z budżetu centralnego – zaznacza portal. Dlatego nie ma poważniejszych problemów z ich realizacją. Z raportu PMR wynika także, że Białoruś staje się celem ekspansji wielu firm zagranicznych (m.in. z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Turcji, Finlandii, Szwecji, Szwajcari i Czech), które chcą tam eksportować materiały i maszyny budowlane, przejmować lokalne spółki budowlane, a nawet zakładać nowe firmy deweloperskie i budowlane. Wśród tych firm są i polskie, m.in. Pol-Aqua, Mostostal Export i Polnord.

 

 Źródło: Gazeta.pl 2.07.2009 | 2009-07-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Zielonogórskidomy na wynajem powiat M. st. Warszawadomy na sprzedaż gmina Kraśniczynlokale użytkowe na sprzedaż gmina Kostrzyndomy na wynajem w Bieńkowicachdomy na wynajem w Ujków Starymieszkania na wynajem w Grabówcu

Deweloperzy

);