Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Biała Księga utrudnień

2010-09-10

Biała Księga utrudnień

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce pracuje na Białą Księgą zawierająca listę problemów, które napotykają przedsiębiorcy prowadzący działalność w Polsce.

Podczas Forum Ekonomicznego, odbywającego się w Krynicy, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa zaprezentowała Białą Księgę utrudnień i problemów, z jakimi spotykają się w Polsce przedsiębiorcy – informuje serwis Bankier.pl. Wśród analizowanych dziedzin wymieniono także problemy związane z funkcjonowaniem na rynku nieruchomości.

Inwestorzy najczęściej zwracają uwagę na utrudnienia administracyjne. Przedłużające się procedury negatywnie oddziałują na realizowane inwestycje, wstrzymując – lub nawet blokując – na długi czas ich prowadzenie. Najczęściej wskazuje się na brak planów oraz studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Innym problem stanowią terminy wydawania decyzji administracyjnych o pozwoleniu na budowę i o warunkach zabudowy. Czasochłonne przygotowywanie dokumentacji i konieczność skierowania wniosków do wielu różnych organów stwarza dodatkowe i – zdaniem przedsiębiorców – niepotrzebne komplikacje w procesie inwestycyjnym.

Zwrócono także uwagę na wzrastające kompetencje organizacji ekologicznych, które mogą oprotestować niemal każde posunięcie inwestora. Rozwiązaniem mogłoby się stać stworzenie zamkniętej listy sytuacji, w których ekolodzy mogliby interweniować.

Źródło: "Bankier.pl" | 2010-09-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniakamienice na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Oświęcimskimieszkania na sprzedaż powiat Świdwińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowe Miasteczkomieszkania na sprzedaż gmina Malechowodomy na sprzedaż w Katlewiemieszkania na wynajem w Pomiarkimieszkania na wynajem w Drzeńsku Małym

Deweloperzy

);