Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bezprawny luksus

2011-03-04

Bezprawny luksus

Prokuratura Rejonowa w Gdyni złożyła wniosek o unieważnienie pozwolenia na budowę luksusowego osiedla Riwiera Orłowska w Gdyni.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni złożyła wniosek o unieważnienie pozwolenia na budowę luksusowego osiedla Riwiera Orłowska w Gdyni. W najczarniejszym dla dewelopera wariancie może dojść do częściowej rozbiórki budynków.

Decyzja o pozwoleniu na budowę została wydana i zatwierdzona w 2008 r. przez wojewodę pomorskiego. Prokuratura podjęła działania zmierzające do blokady budowy z powodu prowadzonego przez CBA śledztwa w gdańskim magistracie. Do tej pory zarzuty postawiono dziewięciu osobom, z których osiem jest związanych z inwestorem, a jedna jest pracownikiem urzędu miejskiego – pisze „Gazeta Wyborcza”.
 
Gdyńscy prokuratorzy uznali, że Riwiera Orłowska powstała przy naruszeniu prawa, ponieważ inwestor nie zachował parametrów wynikających z miejscowego planu zagospodarowania. Przekroczona została między innymi dopuszczalna intensywność zabudowy, jej wysokość oraz linię. Pozwolenie na budowę, które to umożliwiło, było niezgodne z prawem. Na stronie internetowej inwestora oraz biur pośrednika nieustannie prowadzona jest sprzedaż apartamentów. Ceny oscylują od 16,5 tys zł do 24 tys zł za m kw.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-03-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemgaraże na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Kamieńskidomy na wynajem powiat Włocławskidomy na wynajem gmina Sycówmieszkania na sprzedaż gmina Jadówdomy na sprzedaż w Nowej Wroniemieszkania na sprzedaż w Ciechociniedomy na wynajem w Rudziczce

Deweloperzy

);