Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bezpieczne zakupy

2011-03-25

Bezpieczne zakupy

Posłowie PO przygotowali projekt ustawy, której zadaniem będzie ochrona kupujących przed nieuczciwymi deweloperami.

Posłowie PO przygotowali projekt ustawy, której zadaniem będzie ochrona kupujących przed nieuczciwymi deweloperami – podaje „Rzeczpospolita”.

Do tej pory liczne próby wprowadzenia przepisów, które chroniłyby nabywców mieszkań, kończyły się fiaskiem, jednak częste wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich, postanowienia Trybunału Konstytucyjnego oraz działania Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego przyniosły oczekiwany efekt.
 
Opracowywana ustawa czeka na opinię Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Posłowie proponują, aby umowy przedwstępne były zawierane w formie aktu notarialnego, a roszczenia nabywców obowiązkowo były wpisywane do księgi wieczystej nieruchomości. Jednocześnie projekt zakłada także ubezpieczenia wpłacanych zaliczek, dzięki czemu w razie utraty płynności finansowej dewelopera będzie można kontynuować dalsze prace za pieniądze ubezpieczyciela. Zdaniem pracowników Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego najważniejszą kwestią jest, by umowy rachunku powierniczego były zawierane między bankiem, inwestorem i kupującym mieszkanie.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-03-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęgaraże do kupieniakamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat Rawickilokale użytkowe na wynajem powiat Mławskimieszkania na wynajem gmina Chrzanówmieszkania na wynajem gmina Repkimieszkania na sprzedaż w Ciepłowodachmieszkania na sprzedaż w Szaleńcudomy na wynajem w Dębinach

Deweloperzy

);