Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bez meldunku jeszcze w tym roku

2008-04-10

Bez meldunku jeszcze w tym roku

Obowiązek meldunkowy może zostać zniesiony jeszcze w tym roku. Obywatel będzie mógł drogą elektroniczną poinformować urząd o swoim miejscu zamieszkania.

Obowiązek meldunkowy może zostać zniesiony jeszcze w tym roku. Obywatel będzie mógł drogą elektroniczną poinformować urząd o swoim miejscu zamieszkania – podaje „Gazeta Prawna”.

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Sejmowej Przyjazne państwo został przedstawiony raport na temat zmian w prawie zmierzających do zlikwidowania obowiązku meldunkowego. Projekt zmian przepisów meldunkowych ma zostać przedstawiony najpóźniej w lipcu. Jak czytamy dalej, trudno oszacować skalę problemu nieprzestrzegania przez obywateli obowiązku meldunkowego. Nagminne łamanie przepisów meldunkowych rodzi szereg problemów natury administracyjnej, powodując np. kłopoty gmin podczas planowania przedsięwzięć inwestycyjnych, przy których brana jest pod uwagę liczba mieszkańców. Często bowiem jest tak, że mieszkańców danej gminy jest znacznie mniej niż to wynika z ewidencji ludności.

Po zniesieniu obowiązku meldunkowego ma zostać wprowadzony inny system ewidencjonowania obywateli. Jest to konieczne z punktu widzenia organów państwowych, które aby mogły wykonywać swoje funkcje, muszą mieć wiedzę o tym, gdzie przebywa dany obywatel. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie instytucje, jak urzędy skarbowe – zaznacza dziennik. Dzięki zmianom obywatele zostaną odciążeni od wielu formalności, które wiążą się także z ponoszeniem przez nich kosztów. Planowane rozwiązanie przewiduje, że obywatel miałby obowiązek jedynie poinformować odpowiedni urząd o miejscu zamieszkania. Nie musiałby przy tym osobiście stawiać się w urzędzie. Formularze byłyby dostępne w Internecie i mogłyby być składane drogą elektroniczną. Według zapewnień Witolda Drożdża, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, zniesienie obowiązku meldunkowego nie będzie się wiązało z koniecznością kolejnej wymiany dowodów osobistych.

Źródło: „Gazeta Prawna” 10.04.2008 | 2008-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdomy na sprzedażkamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Wielickidomy na wynajem powiat Cieszyńskimieszkania na sprzedaż gmina Brzeszczelokale użytkowe na sprzedaż gmina Dobrzyń nad Wisłądomy na wynajem w Gierczycachmieszkania na wynajem w Gajudomy na sprzedaż w Sochaczewie

Deweloperzy

);