Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bez Kina ARS

2012-03-28

Bez Kina ARS

30 kwietnia z kulturalnej mapy Krakowa zniknie legendarne Kino ARS. Przyczyną zamknięcia Aneksu, Reduty, Sztuki, Salonu i Kiniarni jest podwyżka czynszu w kamienicy, w której kino działało przez 17 lat.

30 kwietnia z kulturalnej mapy Krakowa zniknie legendarne Kino ARS. Przyczyną zamknięcia jest podwyżka czynszu w kamienicy, w której kino działało przez 17 lat.

W skład Krakowskiego Centrum Kinowego ARS, które mieści się w kamienicy na rogu ul. św. Jana i św. Tomasza na Starym Mieście wchodzi obecnie pięć sal kinowych – Aneks, Reduta, Sztuka, Salon i Kiniarnia. Najstarsza część – Sztuka – powstała w 1916 r. i nieprzerwanie działała do początku lat 80. Po 15-letniej przerwie udało się ją ponownie uruchomić, a dziesięć lat później powstało Krakowskie Centrum Kinowe ARS (nazwa ARS powstała od pierwszych liter nazw sal: Aneks, Reduta i Sztuka).

Rozwój krakowskiej bazy kinowej spowodował, że repertuar Kina Ars sprofilowano (w kierunku bardziej ambitnego), ponadto podpisano umowy o współpracy z siecią Europa Cinemas w Paryżu i Siecią Kin Studyjnych w Warszawie.

Kilka miesięcy temu właściciele kamienicy, w której mieści się Kino ARS zdecydowali się na podwyższenie stawek czynszowych o 100 proc. Bezskuteczne okazały się próby negocjacji warunków nowej umowy najmu. Dlatego właściciele kina zdecydowali się na zakończenie działalności. Według nieoficjalnych informacji pojawili się już potencjalni najemcy kamienicy (w tym przedstawiciele znanej sieci marketów).

 

 

Źródło: KRN.pl | 2012-03-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażlokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedażdomy na wynajem powiat Gołdapskilokale użytkowe na wynajem powiat Lubelskidomy na wynajem gmina Fromborkdomy na sprzedaż gmina Koniuszamieszkania na wynajem w Ostaszewiedomy na sprzedaż w Wiadrowiemieszkania na sprzedaż w Brulinie

Deweloperzy

);