Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Belka zawalczy z kredytami w euro

2010-09-21

Belka zawalczy z kredytami w euro

Prezes NBP Marek Belka zapowiedział, że podejmie walkę z kredytami udzielanymi w obcych walutach. Brutalną walkę.

Prezes Narodowego Banku Polskiego wypowiedział wojnę tanim kredytom w euro i franku szwajcarskim – informuje agencja Bloomberg. Użyjemy każdych dostępnych środków, jeśli będzie trzeba, to zastosujemy brutalny nadzór, aby zlikwidować te niebezpieczne praktyki biznesowe, promowane przez niektóre zagraniczne banki w Polsce - powiedział Marek Balka na konferencji w Tallinnie.

Zdaniem Belki zagraniczne banki nie stosują odpowiednich zabezpieczeń ryzyka. Głos Prezesa NBP przyłącza się tym samym do tych ekonomistów, którzy wskazywali na niebezpieczeństwo dla polskiej gospodarki, związane z pożyczkami w obcych walutach. Również Komisja Nadzoru Finansowego deklarowała niedawno, że podejmie starania, aby znacząco zredukować ilość tego typu kredytów.

Na konferencji w Estonii, która od początku przyszłego roku wprowadza euro, Marek Belka stwierdził również, że wprowadzenia europejskiej waluty wciąż stanowi dla Polski strategiczny cel. Zwrócił on również uwagę na ryzyko pozostawania poza strefą wspólnej waluty. To jest recepta na brak równowagi i różnego rodzaju wydarzenia, których świadkami byliśmy w Estonii i i pozostałych krajach bałtyckich - powiedział prezes NBP.

Źródło: Bloomberg | 2010-09-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice do kupieniainne nieruchomości do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Sokólskimieszkania na wynajem powiat Ełckimieszkania na sprzedaż gmina Gnojnomieszkania na wynajem gmina Wiązówdomy na sprzedaż w Rajkowachmieszkania na sprzedaż w Babin-Olędrymieszkania na wynajem w Cedrach

Deweloperzy

);