Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będzie nowe prawo o spółdzielniach

2006-05-24

Będzie nowe prawo o spółdzielniach

nawet milion osób może skorzystać na nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, którą złożył w Sejmie PiS. Projekt zakłada bowiem m.in. przekształcenie za darmo lokatorskiego prawa do mieszkania we własność.

Jak pisze tygodnik „Wprost”, nawet milion osób może skorzystać na nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, którą złożył w Sejmie PiS. Projekt zakłada bowiem m.in. przekształcenie za darmo lokatorskiego prawa do mieszkania we własność.

”Wprost” przytacza zdanie posła PiS Łukasza Zbonikowskiego, że nowelizacja wprowadza zmiany spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 20 kwietnia 2005 r., umożliwia bowiem nabywanie prawa do lokalu lub odrębnej własności przez mających lokatorskie prawa do lokalu własnościowego: „Spółdzielnie, co znalazło wyraz w orzeczeniu TK, w sposób nieuzasadniony żądały przy przekształcaniu we własność wpłacania różnicy między wkładem budowlanym, a obowiązującą ceną rynkową" – powiedział poseł PiS. Według niego, takie przekształcenie powinno odbywać się bezpłatnie. Jak wyjaśnił, kredyty na budowę mieszkań i lokali lokatorskich są już spłacone i umorzone przez państwo, więc członków spółdzielni należy zwolnić z obowiązku płacenia. Nowe rozwiązania nie dotyczą spółdzielni i budynków wybudowanych po 1995 r. Ich członkowie, po spłacie kredytu, staną się właścicielami mieszkań.

Źródło: „Wprost”, 22.05.2006 | 2006-05-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na wynajemdziałki na wynajemdomy na sprzedaż powiat Tucholskimieszkania na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Krasnobródlokale użytkowe na wynajem gmina Lubycza Królewskamieszkania na wynajem w Kamieniumieszkania na sprzedaż w Górażdżemieszkania na wynajem w Bardzie

Deweloperzy

);