Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będzie można sprzedać lokal bez certyfikatu

2008-09-16

Będzie można sprzedać lokal bez certyfikatu

Jeżeli nabywca mieszkania nie zażąda przedstawienia świadectwa energetycznego, to będzie możliwa sprzedaż mieszkania bez tego dokumentu.

 

Jeżeli nabywca mieszkania nie zażąda przedstawienia świadectwa energetycznego, to będzie możliwa sprzedaż mieszkania bez tego dokumentu – informuje „Gazeta Prawna”.
 
Od przyszłego roku wchodzi w życie ustawa nakładająca na osoby sprzedające mieszkania obowiązek posiadania certyfikatów energetycznych. Jednak sprzedaż mieszkania bez tego dokumentu będzie możliwa – czytamy. Ustawa nie wprowadza żadnej sankcji za brak świadectwa. Ministerstwo Infrastruktury przygotowywało już nowelizację, która zakazywała notariuszowi sporządzenia aktu notarialnego bez świadectwa energetycznego, jednak w tym tygodniu się z niej wycofało.
 

To, czy przy sprzedaży mieszkania będzie konieczne świadectwo energetyczne ma zależeć od woli nabywcy. Jeżeli zażąda on przedstawienia świadectwa, to zbywca będzie miał obowiązek jego posiadania. Jeżeli jednak nabywca takiego żądania nie zgłosi, to sprzedaż mieszkania będzie możliwa bez świadectwa – podkreśla dziennik. Projekt nowelizacji jest w konsultacjach międzyresortowych, które zakończą się do końca września.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 16.09.2008 | 2008-09-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Bialskidomy na sprzedaż powiat M. Bydgoszczdomy na wynajem gmina Dębowa Kłodalokale użytkowe na sprzedaż gmina Niwiskamieszkania na wynajem w Nowa Gujamieszkania na sprzedaż w Berkanowiedomy na sprzedaż w Kłodzie Dużej

Deweloperzy

);