Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będzie łatwiej budować

2008-03-31

Będzie łatwiej budować

Znikną pozwolenia na budowę. W zamian wymagana będzie rejestracja inwestycji – to pomysł rządu na więcej mieszkań.

Znikną pozwolenia na budowę – donosi „Rzeczpospolita”. W zamian wymagana będzie rejestracja inwestycji – to pomysł rządu na więcej mieszkań.

Dziennik dotarł do pakietu ustaw budowlanych, które przygotowuje rząd. Już w kwietniu propozycje mają trafić do konsultacji społecznych. Zmiany mają na celu uproszczenie formalności budowlanych. Żadna inwestycja nie będzie wymagała pozwolenia na budowę. Nie ma znaczenia, czy chodzi o dom jednorodzinny, sklep, fabrykę czy też szkołę – czytamy dalej. Na terenie objętym miejscowym planem wystarczy, że inwestor złoży w starostwie wniosek o rejestrację wraz z projektem i oświadczeniem, że ma prawo do gruntu. Urzędnicy będą mieli 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Za każdy dzień spóźnienia zapłacą 500 zł kary czekającemu inwestorowi.

Prostsze mają być też końcowe formalności budowlane. Nie będzie bowiem pozwoleń na użytkowanie. Wszystkie budowy będą się kończyły rejestracją u inspektora nadzoru budowlanego. Znikną też obowiązkowe kontrole przed oddaniem obiektu – dodaje „Rzeczpospolita”.

Źródło: „Rzeczpospolita” 31.03.2008 | 2008-03-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadziałki na sprzedażmieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat Węgrowskimieszkania na wynajem powiat Łęczyńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Budzyńmieszkania na wynajem gmina Czechowice-Dziedzicedomy na sprzedaż w Sobolewiedomy na sprzedaż w Wólce Gieraszowskiejmieszkania na wynajem w Tupadłach

Deweloperzy

);