Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będzie jawnie w księgach wieczystych

2012-03-14

Będzie jawnie w księgach wieczystych

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ujawnianiu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości sektora publicznego.

Podczas posiedzenia, które odbyło się 13 marca Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o ujawnianiu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości sektora publicznego. W projekcie zaproponowano m.in. nowy termin na uzupełnienie przez starostów wykazów nieruchomości państwowych i samorządowych.

W celu usprawnienia prac związanych z uzupełnieniem wykazów do pomocy starostom zobowiązane zostaną organy reprezentujące Skarb Państwa, w tym m.in. wójtowie, prezydenci, burmistrzowie i marszałkowie województw. Ponadto wojewodowie będą mogli zażądać od starostów uzupełnienia wykazów, a sami dane przekażą głównemu geodecie kraju, który z kolei wypełni zestawienie zbiorcze dla całego kraju. Wojewodowie będą również przeprowadzali kontrole w zakresie realizacji prac nad wykazami. Będą one obejmowały sprawdzenie nie tylko, w jaki sposób został wypełniony obowiązek składania w sądach rejonowych wniosków o ujawnienie w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości sektora publicznego, ale także wykonanie obowiązku składania do sądów wniosków o stwierdzenie nabycia własności nieruchomości przez Skarb Państwa.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Płońskidomy na wynajem powiat Biłgorajskidomy na wynajem gmina Żelazkówdomy na wynajem gmina Widuchowamieszkania na sprzedaż w Nowych Włókachmieszkania na sprzedaż w Leszczyn Księżymieszkania na wynajem w Włynicach

Deweloperzy

);