Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będzie interpretacja do ulgi mieszkaniowej

2008-02-19

Będzie interpretacja do ulgi mieszkaniowej

Ministerstwo Finansów pracuje nad wydaniem ogólnej interpretacji podatkowej w sprawie ulgi meldunkowej. Ma być opublikowana jeszcze w tym tygodniu.

Ministerstwo Finansów pracuje nad wydaniem ogólnej interpretacji podatkowej w sprawie ulgi meldunkowej. Ma być opublikowana jeszcze w tym tygodniu – donosi „Gazeta Prawna”.

Szczegółów MF nie ujawnia, ale można się domyślać, w jakim kierunku interpretacja ministra pójdzie – twierdzi dziennik. Z wypowiedzi wiceminister finansów odpowiedzialnej za podatki Elżbiety Chojny-Duch wynika, że będzie ona korzystna dla podatników. Okres meldunku będzie liczony od zameldowania, a nie od nabycia nieruchomości.

Ulga meldunkowa polega na tym, że podatnik, który w sprzedawanym mieszkaniu lub domu będzie zameldowany na pobyt stały na co najmniej 12 miesięcy przed datą zbycia, nie będzie od tej transakcji płacił 19-proc. PIT. Obecnie organy podatkowe wydają różne interpretacje w tym zakresie. Jedne uważają, że meldunek należy liczyć od momentu zameldowania. Inne, że od momentu nabycia nieruchomości. Wyroki sądów administracyjnych dowodzą natomiast, że ważny jest fakt zameldowania, a nie kupna nieruchomości.

Źródło: „Gazeta Prawna” 19.02.2008 | 2008-02-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniagaraże na sprzedażgaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Poddębickimieszkania na sprzedaż powiat Ostrołęckimieszkania na wynajem gmina Komarów-Osadadomy na wynajem gmina Strumieńdomy na sprzedaż w Łęgowiedomy na wynajem w Międzychodziemieszkania na wynajem w Mieszkowie

Deweloperzy

);