Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będzie hala na Czyżynach

2006-01-05

Będzie hala na Czyżynach

Po wielu miesiącach sporów pomiędzy prezydentem miasta a marszałkiem województwa udało się dojść do porozumienia w sprawie hali sportowo-widowiskowej.

Po wielu miesiącach sporów pomiędzy prezydentem miasta a marszałkiem województwa udało się dojść do porozumienia w sprawie hali sportowo-widowiskowej. Pod koniec grudnia prezydent Jacek Majchrowski oraz dyrektor oddziału południowego firmy Budimex-Dromex SA Alojzy Malczak podpisali umowę na jej budowę. Inwestycję realizować będzie konsorcjum trzech firm: Budimex-Dromex (Polska), Ferrovial-Agroman (Hiszpania) oraz Decathlon (Grecja), które wygrało ogłoszony przez miasto przetarg. Konkurs obejmował całość prac związanych z przygotowaniem i wykonaniem obiektu, czyli opracowanie projektu, wybudowanie i wyposażenie budynku we wszelkie niezbędne urządzenia. Planowana inwestycja obejmuje teren o powierzchni ponad 9 ha, położony w pobliżu Parku Lotników Polskich, pomiędzy alejami Pokoju i Jana Pawła II oraz projektowanym przedłużeniem ul. Meissnera. Czyżyńska hala będzie spełniać wymagania międzynarodowych i krajowych związków oraz federacji sportowych. To oznacza, że będzie można w niej rozgrywać zawody sportowe o randze międzynarodowej. Oprócz imprez sportowych w hali będą mogły się odbywać również koncerty, targi, konkursy oraz inne imprezy masowe. Na trybunach przewidziano miejsce dla 10-15 tys. widzów. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 62 tys. m2. W obrębie obiektu znajdzie się również infrastruktura gastronomiczna, hotelarska, rekreacyjna oraz handlowa. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Zgodnie z podpisaną umową, hala ma powstać do końca listopada 2007 r., a całkowity koszt inwestycji (wg oferty wykonawcy) wyniesie 207 mln zł. Prace budowlane mają się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca br.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 1/2006 | 2006-01-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Obornickimieszkania na sprzedaż powiat M. Świnoujścielokale użytkowe na sprzedaż gmina Ziębicemieszkania na sprzedaż gmina Zapolicedomy na wynajem w Drzonowie Białogardzkimmieszkania na wynajem w Nowym Podlesiudomy na wynajem w Wojciechowicach

Deweloperzy

);