Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będą rekompensaty za drogi prąd

Magdalena Hojniak | 2018-12-11

Będą rekompensaty za drogi prąd

Rachunki za prąd zostaną bez zmian. Resort energii przygotował program rekompensat dla gospodarstw domowych i niewielkich firm.

Minister energii zapowiedział, że gospodarstwa domowe oraz małe i średnie firmy nie odczują zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej. Wszystko dzięki programowi rekompensat, który obecnie opracowuje resort energii. Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że system nie będzie problematyczny dla odbiorców, gdyż firmy dostarczające energię automatycznie naliczą rabaty.

Jak zaznaczył minister, zostały podjęte wszelkie działania mające na celu zabezpieczenie obywateli przed drastycznymi podwyżkami stawek za prąd, jakie mają obowiązywać od nowego roku. Drożyzna, jaka wkrótce obejmie energię elektryczną, jest skutkiem rosnących cen w związku z uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Jest to pokłosie sytuacji w całej Unii Europejskiej i restrykcji w zakresie polityki klimatycznej.

W ramach przygotowań do nowych opłat powołany zostanie Fundusz Efektywności Energetycznej i Rekompensat. Głównym celem resortu jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju, dlatego też opracowywany jest program Polityki energetycznej Polski do 2040 r. Oprócz tego funkcjonuje już nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, a także ustawa o rynku mocy. 

Źródło: KRN.pl | 2018-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemgaraże do kupieniakamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Pińczowskimieszkania na wynajem powiat Skierniewickidomy na sprzedaż gmina Pozezdrzedomy na sprzedaż gmina M. Siemianowice Śląskiemieszkania na sprzedaż w Brzozów Adomy na sprzedaż w Przystaniudomy na wynajem w Szczurkowie

Deweloperzy

);