Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Będą dofinansowania dla wielkiej płyty

Magdalena Hojniak | 2019-09-17

Będą dofinansowania dla wielkiej płyty
Termomedernizacja ma zwiększyć efektywność energetyczną i bezpieczeństwo

Rząd chce poprawić jakość życia 12 mln Polaków. Mieszkańcy „wielkiej płyty” mogą liczyć na wsparcie finansowe.

Zmiana przepisów, jaką od dłuższego czasu zapowiadał rząd, ma rozszerzyć grono odbiorców, którzy będą mogli starać się o przyznanie dofinansowania na prace służące zmniejszeniu ubóstwa energetycznego w Polsce oraz redukcji zanieczyszczeń generowanych przez nieekologiczne systemy grzewcze. Środki zostały przeznaczone na potrzeby budynków z tzw. wielkiej płyty. W zakres działań, na jakie przewidziano dotacje, wchodzą ocieplenie nieruchomości, podłączenie do sieci cieplnej, a także montaż niewielkich instalacji, jak np. panele fotowoltaiczne.

Dodatkowo premiowane będą prace termomodernizacyjne, dla których przewidziano pokrycie połowy kosztów związanych z zakupem i montażem kotew na rzecz wzmocnienia połączeń pomiędzy warstwami fakturową i konstrukcyjną w płytach wielowarstwowych. Prace mają nie tylko przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej budynków, ale także wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa.

Jeśli poddawane modernizacji budynki będą miały charakter zabytkowy, wówczas można liczyć na 60 proc. dofinansowanie. O zwiększone środki będą mogli starać się inwestorzy, którzy zdecydowali się na wykonanie systemu odnawialnych źródeł energii. Wówczas premia wyniesie 21 proc., a nie 16.

Dotacje termomodernizacyjne przewidziano m.in. dla samorządów, gmin oraz spółdzielni mieszkaniowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-09-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

abc ⋅ 25-09-2019 | 19:53

A gdzie są pieniądze płacone przez lata na fundusze remontowe ? Przejedzone czy skradzione ?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupienialokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajem powiat Łomżyńskimieszkania na wynajem powiat Łęczyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Dzierzążniamieszkania na wynajem gmina Bielawamieszkania na sprzedaż w Serockumieszkania na sprzedaż w Oraczew Małydomy na sprzedaż w Kazimierzy Małej

Deweloperzy

);