Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Banki nie odbierają mieszkań

2009-10-12

Banki nie odbierają mieszkań

Licytację i komorniczą egzekucję zadłużonego mieszkania banki traktują jako ostateczność.

Licytację i komorniczą egzekucję zadłużonego mieszkania banki traktują jako ostateczność – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jak czytamy dalej, choć kwota zagrożonych kredytów mieszkaniowych wynosi już prawie 2,54 mld zł, to banki nie spieszą się z wyprzedażą mieszkań niewypłacalnych kredytobiorców. W razie opóźnień banki proponują zawieszenie lub zmianę sposobu spłaty kredytu. Powodem tego jest skomplikowana procedura odzyskania pieniędzy przez sprzedanie i zlicytowanie mieszkania. Banki wolą korzystać z innych instrumentów pozwalających im na poradzenie sobie z osobami, które mają problemy ze spłatą kredytu.
 
Starania banków, aby jak najpóźniej przeprowadzić licytację nieruchomości, gdyż bardziej korzystna jest ugoda z klientem, sprawiają, że ceny nieruchomości – także tych z licytacji, nie są zbyt atrakcyjne dla nabywców – dodaje dziennik. Duży wpływ mają na to procedury sądowe.
 
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 12.10.2009 | 2009-10-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadomy na zamianęinne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat Tomaszowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Leżajskilokale użytkowe na wynajem gmina Srokowomieszkania na wynajem gmina Wielbarkmieszkania na wynajem w Piskorzcumieszkania na wynajem w Zawadziedomy na wynajem w Raduń-Osiedle

Deweloperzy

);