Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Banki nie chcą franków od NBP

2008-12-01

Banki nie chcą franków od NBP

Dzisiaj NBP po raz drugi zaproponuje bankom komercyjnym swapy na szwajcarską walutę. Na poprzedniej aukcji dwa tygodnie temu banki pożyczyły 180 mln franków.

 

Dzisiaj NBP po raz drugi zaproponuje bankom komercyjnym swapy na szwajcarską walutę. Na poprzedniej aukcji dwa tygodnie temu banki pożyczyły 180 mln franków – informuje „Gazeta Prawna”.
 
Do tej pory odbyła się tylko jedna aukcja organizowana przez bank centralny, na której dostępne były swapy (umowy pomiędzy dwoma podmiotami na wymianę przyszłych przepływów pieniężnych) na franki szwajcarskie. Było to 2 tygodnie temu. Jak czytamy dalej, dzisiaj ma się odbyć druga tego typu operacja i jeśli wierzyć zapewnieniom Sławomira Skrzypka, prezesa NBP, będzie to początek stałych aukcji, dzięki którym banki będą się mogły zaopatrzyć w szwajcarską walutę.
 

Jednak banki niechętnie korzystają ze swapów frankowych – zaznacza dziennik. Obawiają się one udziału w operacjach walutowych z NBP. Nieoficjalnie mówi się o tym, że bank decydujący się na udział w tych operacjach może spodziewać się kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, która zaleca w takiej sytuacji rezygnację z kredytów we frankach – dodaje dziennik. Nadzór bankowy uważa bowiem, że pieniądze pozyskane ze swapów powinny zostać przeznaczone wyłącznie na obsługę już udzielonych kredytów w szwajcarskiej walucie. Od dzisiaj z udzielania nowych pożyczek w szwajcarskiej walucie wycofują się Bank Millennium i Raiffeisen Bank – donosi „Gazeta Prawna”. W najbliższym czasie takie kroki zamierza podjąć także Bank Ochrony Środowiska.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 1.12.2008 | 2008-12-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Makowskidomy na wynajem powiat Ostrołęckidomy na sprzedaż gmina Śremlokale użytkowe na sprzedaż gmina Lidzbarkmieszkania na wynajem w Sichowie Dużymdomy na wynajem w Młotachmieszkania na wynajem w Suchawie

Deweloperzy

);