Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Banki łagodzą warunki kredytów

2008-12-22

Banki łagodzą warunki kredytów

GE Money i Dom Bank zdecydowały się obniżyć wymagany wkład własny, natomiast mBank od nowego roku tnie marże kredytów hipotecznych.

GE Money i Dom Bank zdecydowały się obniżyć wymagany wkład własny, natomiast mBank od nowego roku tnie marże kredytów hipotecznych – podaje „Gazeta Prawna”.

Jak dowiedział się dziennik, DomBank (hipoteczna część Getin Banku) obniża wymagany wkład własny dla klientów starających się o kredyty w złotych z 25 proc. do 20 proc. Z kolei mBank, z początkiem stycznia obetnie marże kredytowe – dla kredytów we frankach szwajcarskich mają spaść z 3 proc. do średnio 2 proc. Do tego dochodzi niespodziewana decyzja GE Money Banku, który ogłosił, że zmniejsza wymagany wkład własny dla kredytów we frankach z 35 do 20 proc. „Gazeta Prawna” przypomina, że to ten bank prawie trzy miesiące temu podwyższył wymagany wkład własny.

Być może złagodzenie polityki kredytowej przez niektóre banki może już świadczyć o pojawieniu się pierwszych oznak poprawy sytuacji na rynku – zauważa dziennik. Pod koniec października zadłużenie Polaków z tytułu kredytów hipotecznych wyniosło 189 mld zł.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 22.12.2008 | 2008-12-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędomy do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Międzyrzeckidomy na wynajem powiat Wyszkowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Józefówdomy na sprzedaż gmina Łęcznamieszkania na wynajem w Strużydomy na sprzedaż w Stanówkodomy na wynajem w Wólce Gieraszowskiej

Deweloperzy

);