Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Banki cieszą się z sukcesu, konsekwencje ponoszą klienci

Magdalena Hojniak | 2018-11-14

Banki cieszą się z sukcesu, konsekwencje ponoszą klienci
Rekordowe kwoty kredytów

Ceny zmuszają do zaciągania zobowiązań na coraz wyższe sumy.

Po kolejnym odczycie indeksu popytu na kredyty mieszkaniowe instytucje kredytujące mają powody do radości. Jak wynika z podsumowania danych z października br., osoby zainteresowane finansowaniem nabycia lokalu za pomocą kredytu, zawnioskowały o kwotę o ponad 17 proc. wyższą niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. Co prawda suma jest o 6,2 p.p. niższa niż w ubiegłym miesiącu, jednak porównując ją z zeszłorocznym odczytem, można zauważyć zmiany, jakie zaszły na rynku.

Jak zaznacza główny analityk Biura Informacji Kredytowej Waldemar Rogowski, aktualnie mamy do czynienia z satysfakcjonującą sytuacją gospodarstw domowych, co też wpływa na większą zdolność kredytową i wynikające z tego pozytywne nastawienie kredytobiorców. nie bez znaczenia pozostaje również oprocentowanie kredytów. Jednak przyglądając się popytowi z drugiej perspektywy, zauważa się przesłanki rynkowe, które determinują wysokość podejmowanych zobowiązań. Chodzi tutaj o podwyżki cen nieruchomości, jakie nastąpiły w ostatnich miesiącach.

Wysokie stawki metra kwadratowego sprawiają, że nabywcy potrzebują większych środków na zakup mieszkania. W październiku średnia kwota wynikająca ze złożonych wniosków kredytowych ukształtowała się wokół sumy 258,46 tys. zł, co oznacza, że była ona o 8,4 proc. wyższa niż rok temu. Oprócz tego o ponad 13 proc. zwiększyła się liczba kredytobiorców i w październiku br. o kredyt mieszkaniowy ubiegało się łącznie 36,38 tys. osób.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Kwidzyńskimieszkania na wynajem powiat Złotowskimieszkania na wynajem gmina Stromiecmieszkania na wynajem gmina Surażdomy na wynajem w Kotowiemieszkania na wynajem w Kozielcumieszkania na sprzedaż w Zazdrości

Deweloperzy

);