Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bank sam sprawdzi księgi

2010-09-20

Bank sam sprawdzi księgi

Kolejny bank wprowadza udogodnienia dla osób starających się o kredyt mieszkaniowy i sam sprawdza księgi wieczyste.

Udostępnienie w internecie ksiąg wieczystych stwarza kolejne ułatwienia dla osób starających się o kredyt hipoteczny. Bank PKO BP, jako drugi w Polsce, po Deutsche Bank, sam sprawdzi stan ksiąg w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych. Nowa procedura ma oszczędzić czas klientów, którzy do tej pory musieli godzinami stać w kolejkach, aby uzyskać sądowy odpis księgi.

W czerwcu Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło stronę internetową, dzięki której samodzielnie można sprawdzić zapisy w księgach wieczystych. Pod adresem http://ekw.ms.gov.pl można sprawdzić już blisko 2/3 wszystkich ksiąg. Digitalizacja pozostałych wciąż trwa.

Jednocześnie ministerstwo prowadzi prace, które mają umożliwić traktowanie wydruku z internetowej Centralnej Bazy Danych jako urzędowego dokumentu. Według rządowego projektu za dwa lata e-księgi powinny całkowicie zastąpić dotychczasową formę dokumentacji.

Źródło: KRN.pl | 2010-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedażgaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Nowodworskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Włocławskilokale użytkowe na wynajem gmina Latowiczmieszkania na sprzedaż gmina Krynicemieszkania na sprzedaż w Kolczyniedomy na sprzedaż w Bezmiechowej Górnejmieszkania na wynajem w Linownie

Deweloperzy

);