Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Azbest zniknie z dachów

2011-02-25

Azbest zniknie z dachów

We Wrocławiu powstaje lista budynków z lat 70. i 80. XX w., do których budowy użyto azbestu.

We Wrocławiu tworzona jest lista budynków powstałych w latach 70. i 80. XX w., do których budowy użyto azbestu. Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, koszt usunięcia i utylizacji 1 metra azbestu waha się od 18 do 25 zł. Miasto chce wystąpić o pieniądze do Unii Europejskiej.

Zgodnie z zaleceniami UE azbest ma zostać usunięty do 2032r. Jest to niezwykle szkodliwa substancja. Po 30 latach od jej użycia uwalniają się pyły, które przyczyniają się do zachorowań na raka dróg oddechowych. Azbest był używany nie tylko na budynkach mieszkalnych, ale również w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy. Nie wszyscy mieszkańcy zdają sobie sprawę z jego szkodliwości.

Magistrat zajmuje się obecnie zliczaniem azbestu. Wciąż oczekuje się na zgłoszenia osób, które posiadają domy jednorodzinne i altanki działkowe, ponieważ tam najtrudniej stwierdzić, czy azbest nadal jest używany, czy już z niego zrezygnowano.

Źródło: „Gazeta Wrocławska”, 21.02.2011 | 2011-02-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Puckimieszkania na sprzedaż powiat Lubaczowskimieszkania na sprzedaż gmina Iłowalokale użytkowe na wynajem gmina Górowo Iławeckiemieszkania na wynajem w Zastawiedomy na sprzedaż w Zakłodziedomy na sprzedaż w Jaworku

Deweloperzy

);