Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Autostrady powoli

2010-12-20

Autostrady powoli

W mijającym roku powstało ok. 166 km nowych dróg. Trwają prace budowlane na 1440 km tras, w tym 750 km autostrad.

W mijającym roku powstało ok. 166 km nowych dróg – wynika z informacji podawanych przez Ministerstwo Infrastruktury. W trakcie budowy jest 1440 km nowych tras, z czego 750 km stanowią autostrady, 522 km – drogi ekspresowe, 92 km – obwodnice. W 2011 r. mają się zakończyć prace przy ok. 380 km dróg, w tym 230 km autostrad. Wartość prowadzonych inwestycji to ok. 60 mld zł.

Remonty w 2010 r. zostały przeprowadzone na 767 km dróg. Koszt modernizacji istniejącej infrastruktury wyniósł 1,4 mld zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w tym roku 45 umów na nowe inwestycje. Ich wartość to 21,3 mld zł, czyli o 8 mld zł mniej niż planowano. Nie udało się jednak rozstrzygnąć wszystkich przewidzianych przetargów.

2,25 mld zł na inwestycje drogowe przekazała w 2010 r. Unia Europejska. W przyszłym roku ta kwota będzie ponad sześciokrotnie większa i wyniesie 13,6 mld zł. Łączne wydatki na inwestycje drogowe w 2011 r. mają wynieść 30 mld zł.

Źródło: KRN.pl | 2010-12-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęgaraże na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat Łańcuckimieszkania na sprzedaż powiat Złotoryjskidomy na sprzedaż gmina Rzgówlokale użytkowe na wynajem gmina Lewin Brzeskidomy na sprzedaż w Prosnodomy na sprzedaż w Jeglijowcumieszkania na sprzedaż w Pachach

Deweloperzy

);