Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Automatyczne przedłużenie dzierżawy nieruchomości rolnych

2007-05-28

Automatyczne przedłużenie dzierżawy nieruchomości rolnych

Jeśli dotychczasowy dzierżawca złoży w ANR oświadczenie o zamiarze dalszego dzierżawienia nieruchomości na warunkach z nią uzgodnionych, a Agencja nie przedstawi mu nowych warunków, będzie to oznaczało zgodę na przedłużenie dzierżawy na pięć lat na dotychczasowych warunkach.

Jeśli dotychczasowy dzierżawca złoży w Agencji Nieruchomości Rolnych oświadczenie o zamiarze dalszego dzierżawienia nieruchomości na warunkach z nią uzgodnionych, a Agencja nie przedstawi mu nowych warunków, będzie to oznaczało zgodę na przedłużenie dzierżawy na pięć lat na dotychczasowych warunkach. Tę innowację wprowadzili posłowie do ustawy z 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Wskazana ustawa pozwala bez przetargu wydzierżawić nieruchomość dotychczasowemu dzierżawcy, jeśli ten na trzy miesiące przed zakończeniem umowy złoży oświadczenie o zamiarze dalszego jej dzierżawienia na warunkach uzgodnionych z Agencją, z tym że czynsz nie może być niższy od dotychczasowego.

Źródło: "Rzeczpospolita" 25.04.2007 | 2007-05-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdomy na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Lubańskilokale użytkowe na wynajem powiat Grójeckimieszkania na wynajem gmina Bochniamieszkania na sprzedaż gmina Kolbuszowamieszkania na sprzedaż w Więckowicachdomy na wynajem w Maliniedomy na sprzedaż w Karolinowie

Deweloperzy

);